Wygrana kadetów w Jaworze - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: piątek, 3.05.2024 | Imieniny obchodzą: Maria, Nina, Aleksander

« powrótWygrana kadetów w Jaworze

Wygrana kadetów w Jaworze

27.02.2010 16:49 - Admin Naszym młodym koszykarzom udało się wygrać wyjazdowe spotkanie z Tytanem Jawor 81: 66.Wygrana nie przyszła jednak łatwo. Drużyna jechała do Jawora osłabiona brakiem dwóch podstawowych graczy (Armina Rączkowski- kontuzja i Mateusz Pietruszkiewicza- miał ważniejsze sprawy niż piątkowy trening i pomoc drużynie w walce o wygraną).Pierwsza połowa to walka punkt za punkt, żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na więcej niż 6 punktów. Duży problem dla naszej drużyny stanowiła gra na bardzo małym boisku (hala wielkości sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego im B. Chrobrego).Do przerwy było 44 : 40 dla gospodarzy. Po przerwie drużyna poprawiła obronę i chociaż 3 kwarta rozpoczęła się od kontuzji naszego gracza Jakuba Perczyńskiego(podkręcona kostka), drużyna kontrolowała wynik. W ostatnich 3 minutach 3 kwarty nasza drużyna zanotowała serie 15: 5 i nie oddała prowadzenia już do końca wygrywając drugą część spotkania 41:26.W dzisiejszym meczu dwóch graczy poprawiło swoje rekordy życiowe w rozgrywkach młodzieżowych w zdobytych punktach , byli to Marcin Sieradzki, który rzucił 31 punktów oraz Łukasz Rozmus, który zanotował 38 punktów. Jednak ich rekordowe osiągnięcia nie dałyby wygranej, gdyby nie dobra obrona całej drużyny i znakomita gra pod koszami Jarka Gryglewicza i Mateusza Poręby. Każdy z nich zebrał ponad 10 piłek zarówno w ataku jak i obronie.
Zagraliśmy dzisiaj z sercem i wywalczyliśmy wyjazdowe zwycięstwo, które zbliżyło nas do wyznaczonego celu jakim jest 8-0 w II rundzie.Punktowali: Rozmus 38, Sieradzki 31, Gryglewicz 4, Kolonko 4, Zawadzki 0, Swatek 0,Perczyński 0, Chaja 0